+48 731 983 585 biuro@kotly-kowalew.pl

Kotły typu Klaster 5

Klaster 5 14 kW

Kotły typu Klaster5

Wysoka jakość tych kotłów wynikająca z innowacyjnej konstrukcji sprawia, że w znikomym stopniu szkodzą one środowisku naturalnemu. Kotły te uzyskały 5 klasę emisji spalin według normy PN EN 303-5:2012 i spełniają wymagania Dyrektywy Ekodesign. Dzięki zastosowaniu górnych kanałów konwekcyjnych cechują się długą żywotnością oraz łatwością w czyszczeniu za pomocą przedniej wyczystki. Są one wyposażone w niezawodny stalowo-żeliwny podajnik ślimakowy oraz w zasobnik opału. Sam opał wystarcza na 5- 10 dni. Jest to zależne od temperatury zewnętrznej, zapotrzebowania na ciepło, ocieplenia budynku oraz kaloryczności spalanej substancji.

Kotły z podajnikiem Klaster 5 wyróżniają się wysokim poziomem wydajności. Wraz z automatycznym zespołem podawania paliwa, wentylatorem, zbiornikiem opału i czytelnym mikroprocesorowym regulatorem tworzą one ekonomiczny oraz ekologiczny proces spalania w systemie ciągłym.

ZALETY I KORZYŚCI

5 lat gwarancji na sam kocioł oraz spawy

2 lata gwarancji na podzespoły

Wysoka sprawność cieplna wynosząca ponad 90%

Bezobsługowa praca w trybie wielodobowym

Certyfikaty 5 klasy i Ecodesign

Wielofunkcyjny sterownik sterujący pracą całej instalacji C.O. oraz C.W.U

Przednia wyczystka – ułatwiająca dostęp do kanałów konwekcyjnych

Poziome kanały konwekcyjne w górnej części kotła

Estetyczny wygląd kotła

Dostosowanie do instalacji grzewczej oraz kotłowni klienta

Niezawodność i wysoka jakość wykonania

Przystosowanie do efektywnego spalania ekogroszku

Zbiornik opału o pojemności wystarczającej na okres 5- 10 dni ciągłej pracy kotła

Skrzynia na popiół ułatwiająca czyszczenie kotła

Sterownik Foster Signum 636

Sterownik ten przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach podajnikowych. Charakteryzuje się on prostą obsługą, a mimo to posiada wiele zaawansowanych funkcji wpływających na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Warto podkreślić, iż posiada on prosty i intuicyjny w obsłudze pulpit dotykowy, oparty na kolorowym wyświetlaczu. Funkcjonalny panel sterowania składa się z 6 przycisków funkcyjnych, 3 lampek sygnalizacyjnych stan urządzeń oraz czytelnego i kolorowego wyświetlacza, pozwalającego komfortowo przeglądać wszystkie parametry w każdych warunkach oświetlenia.

Oprócz standardowych funkcji, takich jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza czy sterowanie podajnikiem, w urządzeniu tym występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej z możliwością wyboru trybu pracy modułu. Panel sterowania posiada także możliwość regulowania zaworu mieszającego w trybie ręcznym lub standardowym, a szereg parametrów umożliwia elastyczne dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Regulator oferuje również nastawę stref czasowych.

Urządzenie jest solidnie i dokładnie wykonane, posiada intuicyjną obsługę, przez co zadowala nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sterownik ten cechuje się również możliwością podłączania modułów internetowego FUSION oraz GSM, a także więcej niż jednego panelu sterującego umożliwiającego kontrolę i zmianę parametrów z dowolnego miejsca. Zmiany wprowadzone w jednym module sterującym przesyłane są bowiem natychmiastowo do wszystkich pozostałych. Użytkownik może sam  ustawić strefę czasową dla układu grzewczego, ciepłej wody użytkowej oraz dla pompy cyrkulacyjnej.

Najważniejsze funkcje

 • obsługa termostatu pokojowego zaworu  i termostatu pokojowego C.O.
 • obsługa wentylatora, pompy zaworu, pompy cyrkulacyjnej, pompy C.O. oraz pompy C.W.U.
 • sterowanie zaworem mieszającym
 • sterowanie kotłem podajnikowym
 • obsługa wielu modułów zaworu
 • sterowanie pogodowe
 • obsługa przez Internet
 • zewnętrzny czujnik temperatury
 • strefy czasowe zaworu, C.O. i C.W.U.
 •  programowa i sprzętowa kontrola poziomu paliwa
 • obsługa zegara
 • sygnalizacja dźwiękowa
 • dodatkowe tryby działania
 • możliwość dalszej rozbudowy

Palnik Ardeo 5 klasy

Transport opału ze zbiornika do tego palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Opał zostaje wypchnięty na ruszt paleniska, a paliwo przesuwane przez ślimak rozsypuje się równomiernie i tworzy kopiec opału podzielony na strefy spalania. Powietrze potrzebne do procesu spalania jest dostarczane poprzez wentylator podmuchowy. Ilość obrotów ślimaka można zmieniać za pomocą mikroprocesorowego sterownika, w zależności od zmian wydajności cieplnej danego kotła. Opał  wydostają się wolnym ruchem z tygla przechodzi przez wszystkie fazy spalania, obejmujące suszenie, podgrzewanie, wydzielanie części lotnych, palenie koksu, redukcje tlenu oraz wypalanie się węgla z żużlu.

Parametr

Jednostka

Klaster 14 kW

Klaster 23 kW

Moc nominalna kW 14 23
Pow. ogrzewanych pomieszczeń m2 do 200 do 330
Sprawność cieplna % 92 92
Max temp. wody na zasilaniu oC 90 90
Min temp. wody na zasilaniu oC 45 45
Max ciśnienie wody bar 1,5 1,5
Pojemność zbiornika paliwa l 320 420
Pojemność wodna l 93 105
Masa kotła z palnikiem kg 275 310
Przekrój komina cm2 200 300
Średnica czopucha mm 160 160
Wysokość komina m 4-6 4-6
Wymagany ciąg spalin Pa 12 18
Zasilanie elektryczne V 230 230
Średnica odpływu i dopływu mm 60,3 60,3
Średni pomór mocy palnika W 132 132
Powierzchnia wymiany ciepła m2 1,9 2,8
Zamów już teraz!
+48 731-983-585
biuro@kotly-kowalew.pl
Zapewniamy krótki czas realizacji zamówień, terminowe dostawy, całodobową sprzedaż oraz najlepsze ceny przy zachowaniu najwyższej jakości oferowanych produktów.